Strona główna > Aktualności > Treści

Badania i wdrożenia wbudowany procesor graficzny

Feb 16, 2019

Rozwój urządzeń osadzonych, terminali i wymóg wysokiej jakości grafiki 3D dla osadzonych urządzenia terminalowe jest trudne do osiągnięcia interakcji w czasie rzeczywistym grafiki i grafiki o wysokiej rozdzielczości wyświetlania opierając się wyłącznie na wbudowanych procesorów (ARM, MIPS, itp.). W związku z tym to bardziej pilne, że specjalne osadzona grafika procesor chipy w osadzonego systemu lub użyj SOC żetony z grafika przyspieszenie silnik aby zwiększyć szybkość renderowania grafiki, aby wyzwolić osadzone CPU z algorytmu ciężkich renderowania. W tym samym czasie rozwoju osadzony pole sprawia, że coraz bardziej popytu dla osadzonych układów GPU (graficzny procesu jednostka) i ma szerokie perspektywy rynku. W ten trend to wielkie znaczenie i wartość do badań i projektowania procesorów graficznych nadaje się do systemów wbudowanych.


Obecnie istnieją dwa rodzaje osadzonych GPU, jeden jest osadzony GPU Obsługa OpenGL ES L. x potoku renderowania stałe, druga jest osadzony GPU Obsługa OpenGL ES 2. x programowalne, potoku renderowania. Celem tego projektu jest zaprojektowanie rdzenia IP osadzone GPU, który w pełni obsługuje standard OpenGL ES1.0. Poprzez programowanie kod poziomu RTL (Rejestracja przeniesienia logiki) potoku renderowania GPU i GPU sterownika, energooszczędny i wydajny osadzona grafika procesor odpowiedni dla osadzonego systemu jest rozwijany. W całym procesie rozwoju chip, modelu oprogramowania chip jest zwykle ustalane do sprawdzenia i symulację działania chipa, który udostępnia model funkcjonalny oprogramowania dla nowszych RTL (Rejestracja przeniesienia logiki) poziomu kod, aby sprawdzić odpowiedniego mu algorytmu. Główne prace ten papier jest projektowanie i wdrażanie modelu oprogramowania w osadzonych proces rozwoju układ GPU. Praca ta realizuje proces przetwarzania grafiki 3D w układ graficzny i zapewnia dobre referencje dla rozwoju kolejnych żetonów.


Aby lepiej symulować układ graficzny osadzony w systemie osadzonych, wbudowane oprogramowanie GPU działa na osadzone PU C w postaci bibliotek, aby zasymulować funkcje procesora graficznego. W ten papier procesor ARM jest używany jako osadzony procesora i systemu operacyjnego jest LINUX. W związku z tym ustanowienie oprogramowania GPU modelu i rozwoju i debugowanie pracy są uruchomione w środowisku programistycznym ARM-LINUX-GCC. Z innego punktu widzenia osadzone GPU jest implementacja OpenGL ES1.0, więc projektowanie i rozwój odpowiednich bibliotek grafiki jest wdrożenie oprogramowania platformy OpenGLES 1.0 na ramieniu + LINUX.


Po pierwsze papier historii rozwoju i status quo w procesor grafiki na PC, krótko przedstawia bieżący stan i znaczenie badań wbudowanego procesora w kraju i za granicą i w tym samym czasie wprowadzono cel w tym temacie szczegółowo. Po drugie skład system graficzny jest pokrótce i kluczowych technologii GPU osadzony zostanie omówione szczegółowo. Standard OpenGL ES1.0 jest zdecydowanie studiował, a rozwiązanie realizacji systemu wyświetlania grafiki w tym dokumencie kładzie się do przodu. Kluczową technologią osadzone GPU jest technologia potoku grafiki, oznacza to, że grafika potoku związanym z algorytmu. W związku z tym w głównej części papieru, zasady te algorytmy potoku grafiki zostanie omówione szczegółowo i odpowiedni projekt i wykonanie są proponowane. Wreszcie funkcje wygenerowanych Biblioteka oprogramowania GPU są weryfikowane, takich jak tłumaczenie, transformacji rotacji, oświetlenie operacji, ubój i przycinania, projekcji i rasteryzacji. Symulacja funkcji układ graficzny jest realizowany.