Strona główna > Aktualności > Treści

FT800 Designs z Visual TFT-Wprowadzenie

Nov 02, 2018

FT800 Designs z Visual TFT


Kontroler wideo FTDI FT800 oferuje niedrogie rozwiązanie do wymagań związanych z grafiką wbudowaną . Oprócz grafiki, rezystancyjne wejścia dotykowe i wyjście audio zapewniają kompletny interfejs człowieka do świata zewnętrznego .

Ta nota aplikacyjna opisuje proces tworzenia kodu MCU za pomocą narzędzi MikroElektronika do sterowania FT800.

Korzystanie z urządzeń FTDI w aplikacjach do podtrzymywania życia i / lub bezpieczeństwa odbywa się całkowicie na ryzyko użytkownika, a użytkownik zgadza się bronić, zabezpieczyć i chronić FTDI przed wszelkimi roszczeniami, roszczeniami, kosztami lub kosztami wynikającymi z takiego użytkowania.


1. Wstęp

FT800 jest urządzeniem peryferyjnym dla głównego procesora systemowego przeznaczonego do renderowania grafiki, wykrywania bodźców dotykowych i odtwarzania dźwięku.

Urządzenie kontrolowane jest przez interfejs SPI lub I2C o niskiej przepustowości, umożliwiając połączenie z niemal każdym mikrokontrolerem z portem głównym SPI lub I2C . Mikrokontrolery proste i niskopinowe mogą teraz mieć zaawansowany graficzny interfejs użytkownika za pomocą FT800.

Po wybraniu mikrokontrolera systemowego do użycia w projekcie ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi do rozwijania oprogramowania układowego działającego na mikrokontrolerze.

Jedną z opcji jest użycie kompilatorów z MikroElectronika, jeśli wybrany mikrokontroler znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń. Kluczową korzyścią jest to, że MikroElectronika dostarcza również graficzne narzędzie interfejsu, Visual TFT, które integruje się z ich kompilatorami.

Ta notka aplikacyjna pokaże, w jaki sposób interfejs graficzny Visual TFT pozwala użytkownikom szybko opracować rozwiązanie wyświetlania poprzez przeciąganie i upuszczanie obiektów na paletę projektu. Większość aktualnego kodu jest następnie tworzona za pomocą biblioteki MikroElectronika za naciśnięciem przycisku, aby zakończyć projekt.